Kurumsal

Emrah Bilgisayar, 1998 yılında HATAY bölgesinde İnternet Servis Sağlayıcı olarak hizmet vermeye başlayan ilk kuruluş olmuştur.
Şirketimiz, her geçen gün kazandığı tecrübe, yenilikçi, gelişime açık vizyonu ve yarattığı katma değerli hizmetleri sayesinde halen bölgenin tek ve lider Bilişim ve Danışmanlık şirketi olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

1998 yılında yola çıkan ve hep ilkleri gerçekleştiren şirketimiz yine aynı dönemde ilk defa internet sektörüne giriş yapan Türkiye’deki öncü Firmalardan biri olmuştur.

Şirketimiz, ulusal ve uluslararası internet omurgalarına iki ayrı noktadan toplam 200Mbit port kapasitesi ve 100 Mbit aktif bant genişliği ile Hatayın’nın en yüksek,
 Türkiye’de ise ön sıralarda yer alan yüksek kapasiteli çıkış hızına sahip ISS (İnternet Servis Sağlayıcı) firmalarından biridir.

1998 da öncelikle kendi iç grup şirketler için kurduğu Veri Merkezi (DATACENTER) birimini daha sonra profesyonel bir zemine taşıyarak kurumsal şirketlere de hizmet vermeye başlamıştır.

Emrah Bilgisayar, bölgemizdeki yeni nesil ilk ve tek Veri Merkezi sahibi kuruluştur.
Toplam alan, toplam kapasite, aktif bant genişliği ve uzun yıllara dayanan tecrübesi sayesinde Veri Merkezimiz tüm müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi kendine hedef edinmiştir.

Emrah Bilgisayar sahip olduğu Veri Merkezi mecralarında güvenli, hızlı, yüksek kapasiteli ve yedekli bir servis sunmayı amaçlar.
Kurumların kritik derecede önem arz eden verilerini emanet edebileceği, sunucularını barındırabileceği,
sunucular kiralayabileceği tüm veri merkezi hizmetlerini içeren bölgenin ilk ve tek entegre Veri Merkezi hizmetleri sunan şirketidir.

Emrah Bilgisayar, bir ISS olmasının yanı sıra bünyesinde barındırdığı uzman ekibiyle, uzun yıllara dayanan tecrübesiyle,
 yatırım gerektiren özverili Ar-Ge çalışmalarıyla ve kendi sektöründe iş birliği yaptığı ulusal ve uluslararası partnerlik anlaşmaları vasıtasıyla aynı zamanda entegratör bir teknoloji şirketidir.
 Dolayısıyla, tüm kurumsal müşterilerine kablolama alt yapısından network dizaynına, sistem odası projelendirmeden özel yazılım hizmetlerine kadar anahtar teslimi profesyonel ve kurumsal projeler üretmektedir.

Emrah Bilgisayar, hem bir İnternet Servis Sağlayıcı hem de entegratör bir teknoloji şirketi olmanın avantajı ile, bölgedeki ve Türkiye’deki kurumsal müşterilerine teknoloji danışmanlığı yapabilmekte,ihtiyaç duyulan en kısa süre içerisinde yeni projeler üretip teknik destek verebilmekte ve müşteri iç network yapısı dahilinde ortaya çıkabilecek olası tüm teknik problemleri profesyonel ekibiyle hızlı bir şekilde giderebilmektedir.